fbpx

Welcome to Blon

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

September 9-12, 2021 Klaipėda
BLON Animation and Games Festival

2016 m. archyvas

Svečiai

Žilvinas Lilas

Eksperimentine 3D animacija ir video žaidimais bei jų technologija besidomintis Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto (ww.paidia-institute.org) Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs pasaulyje gerai žinomoje kompanijoje „Disney“, nuo 2004 dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių.

Robert Jaszczurowski

Startavęs su projektais „Haris ir Toto“ bei „Argonautas“, Robert įgijo patirties režisuojant animaciją, kuriant schemas, fonus ir veikėjų dizainą. Nuo 2009 metų jis dirba kūrybos prodiuseriu ir jo svarbiausias projektas yra TV serialas „Mami Fatale“. Jo trumpametražis „Prarasti pojūčiai“ pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant SIGGRAPH 2013 žiuri prizą. Robertas yra aktyvus Lenkų filmų kūrėjų asociacijos ir Lenkų animacijos prodiuserių asociacijos narys, visų svarbiausių Europos koprodukcijos mugių, festivalių ir kitų su animacija susijusių renginių („Cartoon Forum“, „Cartoon Movie“, „MiPJunior“, „Cinekid“, „Annecy“) dalyvis. Jo naujausi projektai: TV serialai „Bašia“ ir „Grand Banda“, pilno metražo filmas „Pelių streikas“ ir internetinis serialas „Anės ir Beno nuotykiai“ („YouTube” kanalu priešmokyklinukams „HooplaKidz“).

Anders Narverud Moen

Festival director at Fredrikstad Animation Festival

Maria Avramova

Maria has over 14 years of experience in animation, film and advertising. She has worked through out the pipeline of a film production and has taken upon several roles – from design to animation into final edit. She has directed and produced a number of commercials, music videos and short films. From 2009 to 2012 she was a member of the managment group and a Creative Director at Forestlight Studio - a company that developed animated feature films, short films and TV-series. Maria´s latest film "Lea and The Forest Pirates" produced by SVT and Snowcloud Films has recieved a number of nominations and premiers in Cinemas in Sweden in February 2016.

Bartas Polonskis

Bartoš Polonski gimė 1981, Vilniuje, kur šiuo metu gyvena ir dirba. Vilniaus dailės akademijoje įgijo medijos meno magistro laipsnį. Dirbdamas “Ars Electronica Futurelab” Lince ir “Urbonas Studio MIT (Masačusetso technologijų institutas)” Kembridže jis sukūrė naujus vartotojų sąsajos potyrius. Pastarąjį dešimtetį kūrėjas skyrė interaktyvių sprendimų viešose erdvėse, interjere ir architektūroje relizavime pasauliniu mastu. Barto projektuose yra naudojamos biometrikos, judesių atpažinimo, vaizdų apdorojimo ir kitos HCI (Žmogaus – kompiuterio interakcijos) technologijos. Šiuo metu, kartu su savo komanda, jis kuria 3D architektūrines ir mokomąsias vizualizacijas virtualios realybės kontekste.

Seminarai

Seminaras: Gluk Media – projektai, nenusileidžiantys Silicon Valley Kids kūrybai.

Gluk Media – gimsta projektai, nenusileidžiantys Silicon Valley Kids kūrybai. Tai viena inovatyviausių kūrybinį turinį kuriančių įmonių Lietuvoje. Bartas Polonskis kalbės apie cutting edge kūrybinių projektų vystymą ir iššūkius. Gluk Media projektus galėsite išbandyti su: Oculus Rift akiniais, Samsung gear,Google cardboard.

Pristatymas: Robert Jaszczurowski pristatys Gdanske įsikūrusią studiją

Prodiuseris ir režiserius Robert Jaszczurowski pristatys Gdanske įsikūrusią šauniąją animacijos studiją Grupa Smacznego (http://www.g-s.pl/en), kuriamus ir jau sukurtus studijos darbus.

Wide Wings Animation

Komercinės animacijos galimybės Lietuvoje ir užsienyje.

Gugi Media Knygelė vaikams

Įdiegus „Gugi lopšinių“ aplikaciją, spausdintos knygelės puslapiuose atgyja animuoti kaukų personažai ir regionų tarmėmis dainuoja autentiškas penkių Lietuvos regionų lopšines. Lietuvos etnografinius regionus skatina pažinti ne tik lopšinės ir skirtingos tarmės, bet ir autentiški drabužiai, kuriais vilki ir animuoti, ir iliustracijose pavaizduoti personažai.

„Geimifikacija“ – istorinė perspektyva

Kas vyksta animacijos ir video žaidimų pasaulyje? Kokios animacijos ir video žaidimų bei efektyvios rinkodaros strategijos, šiandien vadinamos bendriniu terminu „geimifikacija“ („sužaidybinimu“, „žaidyba“, „žaidimizacija“), vyrauja? Apie tai – Žilvino Lilo seminare. Dėl vis didesnio technologijų progreso ypatingą dėmesį profesorius skirs šiuolaikinėms procesorinėms technologijoms (kompiuteriams, išmaniesiems telefonams ir pan.) ir „geimifikacijos“ ateities kryptims.

Žilvinas Lilas (http://labd.khm.de/vCard/16_lilas/vCall/3308/) – eksperimentine 3D animacija ir video žaidimais bei jų technologija besidomintis Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto (ww.paidia-institute.org) Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs pasaulyje gerai žinomoje kompanijoje „Disney“, nuo 2004 dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių.

Seminarą pristato: „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras

Peržiūros

Jūrų giesmė

Daugybę įvairių apdovanojimų (European Film Award, IFTA Award, EFCA Award, Reuben Award ir kt.) ir nominacijų (Academy Awards, Annie Awards ir kt.) pelnęs, kritikų pagyrimų visame pasaulyje sulaukęs 2014 m. Tommo Mooro filmas remiasi senovės airių legenda apie mitines būtybes selkes – pusiau ruonius, pusiau žmones. Mažoji nebylė Sierša kartu su broliu Benu kriauklėje išgirsta ošiant jūros giesmę ir leidžiasi į netikėtą nuotykį – ieškoti stebuklingojo ruonio apsiausto, kuris leis mergaitei pagaliau prabilti ir išgelbėti nuo pražūties jūrų pasaulį bei savo pačios šeimą.

https://youtu.be/VrhoOzW8oF8

Didysis skrydis

Geltonukas – mažylis našlaitis paukščiukas, niekada nepalikęs lizdo, neturintis mylinčios šeimos, bet iš visos širdies trokštantis ją turėti. Vieną dieną Geltonuko gyvenimą aukštyn kojom apverčia netikėtas įvykis: susižeidus paukščių pulko vadui, Geltonukui tenka perimti jo pareigas ir saugiai nuskraidinti šimtus savo gentainių žiemoti į šiltuosius kraštus – į Afriką! Ar užteks Geltonukui drąsos leistis į tokią pavojingą kelionę? Ar pavyks pasirūpinti saviškiais? Linksmas ir šiltas filmas – Weso Andersono bičiulio ir kolegos Christiano De Vitos režisūrinis debiutas.

https://youtu.be/0V-DZK64oqI

Prisiminimai apie Marnę

Naujausias mažų ir didelių pamėgtos japonų studijos „Ghibli“ filmas pasakoja istoriją apie artumo paieškas ir šeimos ilgesį. Išsiųsta gyventi į kaimą pas gimines, emociškai sutrikusi, vieniša paauglė Ana atranda paslaptingą apleistą dvarą ir susidraugauja su jo gyventoja – keista mergaite, kuri, galimas daiktas, tėra jos vaizduotės vaisius.

https://youtu.be/PZq4uuMP8ss

Lėja ir miško piratai

Septynmetė Lėja išsirengia į mišką ieškoti savo dingusio broliuko Jono. Pakeliui ji sutinka tris į kirminus panašius padarėlius, kurie save vadina Miško Piratais. Jie nutaria visi kartu ieškoti Jono ir atgauti pavogtą Piratų lobio žemėlapį. Keliauninkai nugalės piktą gyvatę, susipažins su mokslininku Budnikovu, suras Joną ir netgi sutiks naują kariūną Kapitono Biko armijai – didelį geraširdį trolį.

https://www.youtube.com/watch?v=f34Fg8eQHkU

Geriausi 2015 m. Fredrikstad festivalio animaciniai filmai.

Nemadinga papūga / Parrot Away
Režisierius: Mads Weidner
Šalis: Danija
Trukmė: 05:57

Velodromas / Velodrool
Režisierius: Sander Joon
Šalis: Estija
Trukmė: 06:11

Ji buvo mano / It Was Mine
Režisierius: Kajsa Næss, Cathinka Tanberg
Šalis: Norvegija
Trukmė: 08:00

Gyvenimas su Hermanu H. Rotu / Life with Herman H. Rott
Režisierius: Chintis Lundgren
Šalis: Estija
Trukmė: 11:00

Atpildas – Aletriono pasakojimai / The Reward – Tales of Alethrion
Režisierius: Kenneth Ladekjaer, Mikkel Mainz Elkjær
Šalis: Danija
Trukmė: 22:32

Maratono dienoraštis / The Marathon Diary
Režisierius: Hanne Berkaak
Šalis: Norvegija
Trukmė: 07:39

Mašina / Machine
Režisierius: Sunit Parekh-Gaihede
Šalis: Danija
Trukmė: 19:03

Tarakonas

1914 metai. Kol Žanas Mordanas Buenos Airėse kovoja dėl pasaulio imtynių čempiono titulo, Ostendėje jo dukterį Mimi išprievartauja vokiečių kareiviai. Prisiekęs atkeršyti, Žanas su dviem bičiuliais įstoja į ACM – pirmąją šarvuotųjų automobilių diviziją. Jis dar nežino, jog priešaky – dramatiška odisėja per karo siaubiamą pasaulį. Statydami šį įspūdingos animacijos filmą kūrėjai nenaudojo jokių kadruočių, tikėdami, kad jos varžo kūrybiškumą. Motion capture metodika su sinchroniniu garso įrašymu įkvėpė pieštiniams personažams gyvybės ir suteikė realistinio įtaigumo.

https://www.youtube.com/watch?v=BSz5i9o02JM

Pranašas Pranašas

Naujausias „Liūto karaliaus“ režisieriaus Rogerio Allerso filmas, kurį prodiusavo ir įgarsino Selma Hayek, ne veltui tapo oficialios Kanų atrankos filmu. Elegantišką libaniečių filosofo Kahlilo Gibrano (1883-1931) poeziją savaip interpretuoja aštuoni talentingi įvairių šalių animatoriai, pasitelkdami kas akvarelę, kas plastiliną ar pirštų dažus. Aštuonis poetinius segmentus apjungia istorija apie tremtyje gyvenantį menininką Mustafą, kuris drauge su savo namų šeimininke Kamila ir jos dukrele Almitra išsiruošia į kelionę tėvynėn – tik ar jiems pavyks ją pasiekti?

https://youtu.be/lwQbMxDcRGE

Naujausios lietuviškos trumpo metro animacijos peržiūrų vakaras

Junction / Junction
Režisierius: Nathan Jurevičius
Šalis: Lietuva / Kanada
Trukmė: 07:00

Laimės žiburys / The Light Of Happiness
Režisierius:Antanas Skučas
Šalis: Lietuva
Trukmė: 05:30

Filmas – siuprizas 🙂 2016 / Surprise film 🙂 2016
Režisierius: siurprizas
Šalis: Lietuva
Trukmė: siurprizas

Basia. Mami Fatale

Basia – tikrų tikriausia pekiametė, todėl ir jos nuotykiai – patys tikriausi. Mami Fatale – pasiutusi močiutė kulinarė, auginanti šuniuką ir paršiuką, kuriuos maitina tik sveiku maistu… patinka jiems tai ar ne. Gdanske įsikūrusios animatorių komandos „Smacznego!“ („Skanaus!“) kūryba trykšta geraširdišku humoru ir gyvenimo džiaugsmu, o personažai kelia begalines žiūrovų simpatijas ir skina laurus tarptautiniuose festivaliuose.

https://youtu.be/QGqcX24O7fg

Akmenys mano kišenėse

Tarpukario Latvija. Ana, daili ir išsilavinusi mergina, įsimyli vyresnį perėjūną. Santuoką aptemdo pavydas, ir vyras Aną paslepia miške, toli nuo svetimų akių, kur Ana jam pagimdo aštuonetą vaikų. Tuo metu per Latviją ritasi karo bangos: rusų okupaciją keičia vokiečiai, vokiečius – vėl rusai. Ana augina savo mažylius ir… kaunasi su vidiniais demonais. Filmas paremtas tikrais režisierės Signės Baumanės šeimos gyvenimo įvykiais – penkių moterų kova su depresija ir beprotybe. Filmo kūrimas užtruko net 4 metus. Jis buvo nominuotas 2015 metų Oskarų apdovanojimams (Užsienio filmų kategorijoje).

https://youtu.be/JgN7pnVZz4g

Tolimas kelias į Šiaurę

Tai tradicinės technikos animacinis filmas, kuriame istorija pateikiama pasinaudojus stilizuota skaitmenine grafika, taip žiūrovui minimalistiškai, bet su nuostabiomis spalvomis, sukuriamas pasaulis, nepaleidžiantis jo viso seanso metu. Filmo veiksmas nukelia į 1882-ųjų Sankt Peterburgą ir pasakoja apie jauną rusų aristokratę Sašą, kurią visada žavėjo nuotykių kupinas jos senelio gyvenimas. Įžymusis Šiaurės ašigalio tyrinėtojas Oliukinas į paskutinę ekspediciją išplaukė didingu laivu „Davai“, bet iš jos taip ir nebegrįžo. Saša nusprendžia pasekti senelio pėdomis: nuplaukti į Šiaurės ašigalį ir sužinoti, kas nutiko garsiajam „Davai“ ir jo įgulai.

https://youtu.be/pW7JDw2Qimo

Aukso lašai

Septynmetis Adamas ir penkiolikmetė jo sesuo Anita turi misiją – išgelbėti mamą. Vaikai išsiruošia į kelionę, kurioje jų laukia nepaprasti nuotykiai: stebuklinga karalystė ir intrigantai dvariškiai, klastingas piratas, jaučiantis silpnybę poezijai, galantiški riteriai… Susidūrę su pavojais ir išbandymais, jie mokysis atsakomybės, brolybės ir pažins pirmąją meilę. „Aukso lašai“ – tai kvapą gniaužianti pasaka, sukurta derinant net keletą animacijos technikų ir įgarsinta profesionalių Lenkijos aktorių. Filmas 2015 metais apdovanotas „Dada Saheb Phalke Film Festival“ Indijoje ir „New Media Film Festival“ Los Andžele ir pateko į kelių kitų festivalių oficialiąją atranką.

https://youtu.be/4UjrFNH4Vt8

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir sužinokite daugiau apie animaciją ir videožaidimus.


    AIRPRESS LOADED

    200 5 1.09 Person?filterByFormula={Year}='2016'

    200 5 0.5 Event?filterByFormula={Year}='2016'

    200 12 0.48 Content?filterByFormula={Year}='2016'