fbpx

Welcome to Blon

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Lietuviški animaciniai filmai

Kviečiame atrasti naujausius lietuvių kūrėjų sukurtus trumpo metro animacinius filmus. Tai reta galimybė didžiajame ekrane išvysti naujausius lietuviškus animacijos darbus.

Senelis

2018 / Lietuva / 5 min 8 s

Režisierė - Gabija Žygaitė
Scenarijaus autorė - Gabija Žygaitė
Prodiuserė - Gabija Žygaitė

Filme „Senelis“ subtiliai ir jautriai vaizduojamos egzistencinės nereikalingumo, susvetimėjimo, vienatvės temos. Pagrindinis filmo veikėjas – berniukas – stipriai išgyvena mylimo senelio išvarymą iš namų. Per giminės vyrų liniją, trijų filmo veikėjų – senelio, tėčio ir sūnaus – parodomas gyvenimo santykių ciklas: tarpusavio ryšys, susvetimėjimas, atstūmimas, ilgesys ir skausmas. Tėvas, žiauriai pasielgdamas su savo tėvu, vis dėlto ilgisi ryšio ir tam kviečia savo sūnų.
Filme daug pauzių, emocinio svorio. Trumpu gyvenimišku epizodu kvestionuojama amžinųjų vertybių tema – šeima, giminės ryšys, žmogiškumas.

Ritualas

2018 / Lietuva / 2 min 22 s

Režisierius - Vykintas Labanauskas
Scenarijaus autoriai - Vykintas Labanauskas, Dominyka Adomaitytė
Prodiuseris - Vykintas Labanauskas
Gamintojas - Ecole MoPA

Netolimoje distopinėje ateityje trijų metų berniukas gimtadienio proga iš tėvų gauna ilgai lauktą dovaną – „Ritualo rinkinį“, kuris jam pagaliau padės tapti tokiu, kaip visi.

Žonglierius

2018 / Lietuva / 11 min 5 s

Režisierė - Skirmanta Jakaitė
Scenarijaus autorė - Skirmanta Jakaitė
Prodiuserės: Agnė Adomėnė, Delphine Schmit
Gamintojai: Art Shot, Tripode Productions, Perspective Films

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose, skirtingos mūsų veiklos, situacijos, įsitikinimai, vizijos apgaudinėjant save, kad egzistuojantis pasaulis yra vienintelis. Tai filmas apie nežinomą ir bauginančią gyvenimo pusę, kurios niekada iki galo nesuvokiame.

Opera nerimui

2018 / Lietuva / 2 min 39 s

Režisierius - Antanas Skučas
Scenarijaus autorius - Antanas Skučas
Prodiuseris - Antanas Skučas
Gamintojas - Tylus kinas

Filmas, įkvėptas operos dainininkės-mėgėjos, dar vadintos blogiausia, Florence Foster Jemkins istorijos. Pamatysime, kaip beprasmiškas darbas ir rutina persmelkia kasdienybę.

Grybų karas

2018 / Lietuva / 10 min 10 s

Režisierius - Antanas Skučas
Scenarijaus autorius - Antanas Skučas
Prodiuseris - Antanas Skučas
Gamintojas - Tylus kinas

„Ei, tai vija, pinavija, visą dieną grybais lyja!“ Tai animacinis filmas pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Grybų karas“. Sutiksime visiems gerai žinomus veikėjus ir nenugalimą grybų armiją, marširuojančią mišku. Kaip pasiteisino mūšio taktika – pamatysite filme.

Daiktų istorijos

2018 / Lietuva / 5 min 19 s

Režisierė - Modesta Žemgulytė
Scenarijaus autorė - Modesta Žemgulytė
Prodiuserė - Modesta Žemgulytė

Kokius daiktus vertiname labiausiai? Kodėl prie tam tikrų jų prisirišame? Ir kodėl su kai kuriais iš jų išsiskyrimas yra itin sunkus? „Daiktų istorijos“ pasakoja apie tai, kaip prarandama ir paleidžiama tai, kas rūpi labiausiai.

Guma

2018 / Lietuva / 1 min 30 s

Režisierė - Karolina Bielskytė
Scenarijaus autorė - Karolina Bielskytė
Prodiuserė - Karolina Bielskytė

„Guma“ - tai trumpas animacinis filmas, įkvėptas užsienio laikraščio antraštės „Mūsų gatvės kenčia nuo siaubingos kramtomosios gumos epidemijos“. Remiantis įvairiais duomenimis, kramtomoji guma yra viena iš dažniausiai pasitaikančių šiukšlių gatvėse, ją lenkia tik cigarečių nuorūkos. Kiekvienai gumos dėmei nuvalyti gali tekti išleisti iki 1€. Vien Londone, Oksfordo gatvėje esančioms 300 000 tokių dėmių pašalinti reikia trijų mėnesių.
Filmo animacija yra paremta Dada meninio judėjimo idėjomis bei stilistika, kuria siekiama atskleisti šių laikų supratimą bei kritiką absurdiškam žmonių elgesiui, įpročiams. Dadaistai tikėjo, jog menas turi ne padėti pabėgti nuo kasdienybės, tačiau atvirkščiai - parodyti šiuolaikinio gyvenimo chaosą, atskleisti problemas. „Gumoje“ naudojamomis koliažo ir fotomontažo technikomis bei Dada estetika siekiama pašiepti mūsų elgesį, paskatinti žmones tinkamai atsikratyti kramtomosios gumos atliekomis.

Šviesa

2018 / Lietuva / 5 min 30 s

Režisierius - Gediminas Šiaulys
Scenarijaus autorius - Gediminas Šiaulys
Prodiuserė - Miglė Pelakauskė Gamintojas - PetPunk

Animacinis trumpametražis filmas „Šviesa“ yra odė Lietuvai per gimtosios kalbos prizmę. Lietuvių kalba, jos gramatika ir verbalinė išraiška yra simbolis, kovojantis už savo išlikimą ir yra blaškomas istorinių peripetijų. Tai poetinis gimtojo žodžio kelias, apimantis laikotarpį nuo 19-ojo amžiaus pabaigos iki Nepriklausomybės atkūrimo. Filme simboliniais vaizdiniais rodomas knygnešių pasiaukojimas, trėmimai į Sibirą, kova už Nepriklausomybę.

Jei pageidaujate sužinoti daugiau apie lietuvišką animaciją, kviečiame užsisakyti mūsų naujienlaiškį (nesiųsime beverčių žinučių).


    AIRPRESS LOADED

    200 8 1.72 Lithuanian Animation?